Polikarbon Levhalar

Polikarbon levhalar cama oranla çok daha hafif ve çok daha dayanıklı bir üründür. Sağlam olduğu kadar ısı yalıtımı, optik fonksiyonları, hafifliği, ses geçirmezliği ve şekil verilme kolaylığı gibi pek çok özelliği nedeniyle kullanım alanı bir hayli geniş bir malzemedir. Aynı zamanda polikarbon Levhalar enerji ve malzeme tasarrufu da sağlamaktadır.

Halk dilinde şeffaf ışıklık, şeffaf levha, aydınlık, Leksan veya Lexan olarak da bilinen Polikarbon levhalar ışık alan, güvenli yaşam alanları için bir hayli uygun bir malzemedir. Kullanım kolaylığı nedeniyle bir hayli yaygınlaşan Polikarbon Levhalar, gün geçtikçe çeşitlilik kazanarak zenginleşmekte. Polikarbon Levhalar, diğer fonksiyonlarının yanında dayanıklılığıyla piyasada kendisini gösterip kanıtlamış bir malzemedir.

Polikarbon Levha Enerji ve Malzeme Tasarrufu Sağlar Mı?

Özellikle inşaat piyasasında kullanılacak olan Polikarbon Levhalar bir diğer adı ile Polikarbonat Levha, cama oranla çok daha sağlam ve hafif bir malzemedir. Sert bir yüzeye sahip olan bu levhalar, dış yüzeyindeki slikon kaplaması sayesinde kırılmaya karşı oldukça mukavemetlidir. Cam görünümlü levhalar da denilen Polikarbon Levhalar solid polikarbonat olarak da adlandırılır.

Tüketiciye dayanıklılığı, tasarrufu ve enerji verimliliği nedeniyle bir hayli cazip gelmektedir. Polikarbon Levhalar hafif olmasının beraberinde dayanıklı olması nedeniyle endüstri alanında çok tercih edilen bir malzemedir. Farklı ebat ve renk alternatifleri sunan Polikarbon Levhalar cam malzemeler yerine kullanılıyor. Cama oranla daha hafif olması, kırılma ve darbelere karşı dayanıklı olması bununla beraber ışığı geçirgenlik özelliği nedeniyle inşaat piyasasında yaygın şekilde kullanılıyor. Polikarbon Levhaların bir diğer avantajı da montajının pratik olmasıdır. Genel fonksiyonlarının etkileyici oluşu nedeniyle bu malzeme, endüstride yenilikçi tasarımların 1. Tercihi olmuş durumda.

2 mm’ den 15 mm’ ye kadar farklı kalınlıklara sahip Polikarbon Levhalar çatı ve cephede kullanım yerine göre değişiklikler göstermektedir. Yan cephelerde daha ince Polikarbon Levha kullanılırken, çatılarda daha kalın levhalar kullanılıyor. Renklendirilmesi bir hayli zor olmayan bu malzeme beyaz, şeffaf, opal, bronz, füme, mavi, yeşil gibi pek çok farklı renge sahiptir.