Alüminyum Kompozit

alüminyum kompozit panelAlüminyum kompozit panel, iç ve dış mekan uygulamaları için kullanılacak olan hafif bir panel malzemesidir. Orijinal olarak Avrupa’da geliştirilen nerdeyse tüm Alüminyum levhalar şimdi Uzak Doğu’da üretilmektedir.

Alüminyum kompozit, bu malzemenin sağlamış olduğu pek çok faydadan dolayı, tabela ve reklam tanıtım piyasasında en çok kullanılacak olan levha malzemesi haline gelmiştir. Diğer sektör ve endüstriler ise bu istikrarlı ve dayanıklı malzemeyi keşfetmeye başladılar ve özellikle inşaat piyasasında de yaygın olarak dış cephe kaplama olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Alüminyum Kompozit levhanın ara maddesi polietilen’dir. Bu, her bir yaprağın yapısının% 90’ını oluşturur. Bu hammadde hangi Alüminyum Kompozit markası kullandığınıza bağlı şekilde, Açık / Gri ya da Siyah renk olarak değişmektedir. Bu farklı renkler malzemenin performansına ve işleme özelliklerine çok az bir etkisi vardır.

Polietilen iç katman üretim sırasında iki alüminyum levha ile her iki yüzüne yapışır. Ve yapışan bu alüminyum levhaları iç katmandan ayırmak artık nerdeyse imkansız duruma gelir.

TEKLİF AL

Tüm ihtiyaçlarınız için bizden hemen teklif alabilirsiniz. Teklif almak için lütfen bize ulaşınız…